Novoročný koncert

Festivaly
Bratislava

Pondelok 02.01.2023 19.00 h, Koncertná sieň SF, cyklus M

 

Novoročný koncert

 

SLOVENSKÁ FILHARMÓNIA

ROBERT JINDRA dirigent / LADISLAV FANČOVIČ klavír /

MARTIN GYIMESI tenor / NN soprán

 

Leonard Bernstein    Candide, predohra k operete

Leonard Bernstein   Tri tanečné epizódy z filmu On the Town

George Gershwin   Rapsódia v modrom

Frederick Loewe   My Fair Lady, suita z muzikálu

Andrew Lloyd Webber   Fantóm opery, suita z muzikálu

 

 

Posledné i prvé dni v roku by mali byť naplnené radostnou atmosférou. Docieliť sa to snáď podarí vďaka kombinácii významných diel britskej a americkej hudobnej scény.

Rapsódia v modrom Georga Gerschwina, ktorá nikdy nestráca na svojej popularite, rozihraná suita z úsmevného muzikálu My Fair Lady Fredericka Loeweho, či mocná hudba z filmu a operety od Leonarda Bernsteina, to všetko sú hudobné skvosty tvorby 20. storočia. Večer vyvrcholí suitou z opery Brita Andrewa Lloyda Webbera. Fantóm opery, dielo ktoré sa dočkalo mnohých uvedení v operných domoch a v roku 2004 i sfilmovania bolo po niekoľko desaťročí finančne najvýnosnejším predstavením na Broadwayi. Klasický, ale i jazzový hudobník Ladislav Fančovič je asi tou najlepšou domácou voľbou na naštudovanie partu Rapsódie v modrom. Posledné a prvé koncertné sekundy roku budú patriť taktovke českého dirigenta Roberta Jindru, ktorý je od sezóny 2021/2022 šéfdirigentom Štátnej filharmónie Košice a od aktuálnej sezóny zastáva post hudobného riaditeľa Opery Národného divadla v Prahe.

 

40% zľava zo vstupenky platí pre dôchodcov, študentov a ŤZP po predložení príslušného preukazu na predajných miestach siete Ticketportal

 

Vstupenky

Odporúčané akcie