Grape festival 2020 - Letisko Pešťany

Festivaly
Piešťany
-

PIEŠŤANY. Na začiatku septembra prišla od organizátorov informácia,  že ďalší ročník festivalu Grape pravdepodobne nebude pokračovať na  piešťanskom letisku.

Už posledný ročník organizátori pripravovali  za sťažených podmienok. Problémy nastali v súvislosti s prevádzkovaním  charterových letov do Turecka a Egypta, ktoré letisko Piešťany obnovilo  od mája tohto roku.

So zámerom rozšírenia letov aj do iných destinácií bolo usporiadateľom odporúčané, aby si pre festival hľadali iné miesto.

"Festival  sa bude konať v klasickom termíne, aj keď za trošku sťažených  podmienok, avšak časovo rovnakých, ako tomu bolo v roku 2019. Chceli by  sme sa veľmi poďakovať najmä županovi Trnavského samosprávneho kraja  Jozefovi Viskupičovi, ktorý zabojoval za festival a umožnil nám zotrvať  ešte jeden rok na „domovskej pôde“. Rovnako ďakujeme aj cestovnej  kancelárii Happy Travel, ktorá nakoniec aj pri zvýšenom počte letov umožnila  konanie festivalu," poďakovali sa organizátori.

S radostnou  správou však zároveň prichádza aj smutná, pretože ročník 2020 bude  definitívne posledným, ktorý sa uskutoční na letisku v Piešťanoch.

"V lete sa budeme s týmto priestorom lúčiť, takže tému ročníka už môžete tušiť.," boli ďalšie vety usporiadateľov.

Podľa predbežných slov sa však festival nebude presúvať ďaleko a zostane v Trnavskom kraji.

"Dohodli  sme sa s pánom županom Viskupičom, že sa spoločne budeme snažiť nájsť  vhodný priestor v Trnavskom kraji, kde by sme sa vedeli presťahovať a do  dvoch rokov pripraviť nový festivalový areál.

Priorita bude ostať  v okolí Piešťan, a tak už spolupracujeme aj s pánom primátorom Petrom  Jančovičom na nájdení priestoru. Nebude to, samozrejme, ľahké, keďže  festival potrebuje plochu niekoľko desiatok hektárov.

V každom  prípade máme rok a pol na to, aby sme našli vyhovujúcu plochu,  revitalizovali ju, vysadili trávu, dotiahli vodu a infraštruktúru,  vysadili rýchlo rastúce dreviny... skrátka všetko, aby bol areál funkčný  a čo najpríjemnejší pre návštevníka," uzavreli organizátori obľúbeného  festivalu.

Vstupenky

Odporúčané akcie