Romeo a Júlia

Divadlá
Bratislava

LETNÉ SHAKESPEAROVSKÉ SLÁVNOSTI 2019
William Shakespeare : Rómeo a Júlia

Dá sa  s istotou povedať, že Rómeo a Júlia je najväčšou ľúbostnou tragédiou všetkých čias. Čistá láska v akomsi nepriateľskom prostredí nesie v sebe to, čo budú ľudia všetkých vekov a pokolení hľadať, pokiaľ tu bude živý, cítiaci človek. Nesie v sebe nádej, nesie v sebe možnosť harmónie, možnosť odpustenia.

“Náš príbeh by sme chceli zasadiť kamsi na súčasné predmestie veľkého mesta. Niekde tam, kde minulosť rozdelila dve susedské rodiny. Našich Montekov i Kapuletovcov rozdeĺuje okrem iného aj to, že každá z rodín žije 
v inej sociálnej bubline, obklopuje sa inými hodnotami. 
Mladý Rómeo má so svojimi kamarátmi potrebu voľného neviazaného života, revolty, svoje názory tlmočí prostredníctvom kapely, kde prezentujú veľkú Shakespearovu poéziu. Samozrejme, od svojich rodičov, nenachádza pre tieto svoje aktivityn žiadne pochopenie. Ale ako to už býva, táto hudba priťahuje tých, od ktorých by sme to nečakali.Hlavne dcéru Kapuletovcov, krásnu krehkú Júliu. Príbeh poznáme. Mladí sa do seba fatálne zamilujú, ich láska vedie k dráme a konečne cez absurditu konca mladých životov k očisteniu ich predkov, “ hovorí o hre režisér Dodo GOMBÁR.

REALIZAČNÝ TÍM
Preklad: Jozef Kot, Martin Hilský
Réžia: Dodo Gombár 
Scéna: Pavol Andraško
Hudba: Róbert Mankovecký 
Pohybová spolupráca: Ján Ševčík

OSOBY A OBSADENIE :
ROMEO David HARTL
MONTEK Marcel OCHRÁNEK
MONTEKOVÁ Renata Rundová
BENVOLIO Vladislav PLEVČÍK
JÚLIA Mária SCHUMMEROVÁ
JÚLIINA PESTÚNKA Silvia SKLOVSKÁ
KAPULET Marek MAJESKÝ
KAPULETOVÁ Soňa NORISOVÁ
TYBALT Tomáš TUREK
MERKUCIO Tomáš GREGA
PARIS Martin Varinský

Vstup do hľadiska o 20.00 hodine.
Po odohraní 60 minút  predstavenia sa vstupné nevracia.

Vstupenky

Odporúčané akcie