BESEDA: Úspešné ženy v podnikaní

Diskusia
Senica
-

Vraciame do Senice koncept Besedy. Tentokrát sa zoznámime s príbehmi troch žien - podnikateliek. Porozprávajú o ich začiatkoch, pádoch i vrcholoch. Pestovateľka-farmaceutka-holistic-healer, majiteľka bistra a interiérová dizajnérka. Poznáme ich už ako úspešné ženy. Pbesedujeme o ich začiatkoch.

 

💋Žaneta Truplová z Košarísk

Vyštudovala farmáciu, ale zlákala ju prírodná medicína. Keď otvorila lekáreň, do roka ju vyhodili z nájmu a takmer skrachovala. Dnes zamestnáva 20 ľudí a farmaceutické prípravky nielen predáva, ale aj vyrába. Na svojich poliach na Kopaniciach pestuje pôvodnú odrodu pšenice Dvojzrnku a konope. Je vedúcou lekárničkou Lekárne Vicky Wall v Bratislave a majiteľkou značiek Prazrnko a Biomineral. Je to hyperaktívna žena, ktorej kompletný profil činností by obsiahol jednu knihu. Neskutočne múdra a inšpiratívna žena.

 

💋 Monika Albrecht z Jablonice

Je majiteľjou krásneho Monami bistra. Do svojho podnikania vložila srdce a je to cítiť. Z jej návštevníkov sa stali jej fanúšikovia, a ako jednej z mála sa podarilo zo Senicej kaviarne vytvoriť LOVE brand. Otvorila tesne pred korona krízou a ustála to. Klobú dole. Medovinu berú z neďalekých Smoleníc, rovnako i bylinky z Mami´s Microgreens zo Senice. To, čo sa nedá zjesť a vypiť, sa dá darovať. I preto na sociálnych sieťach inšpirujú k podpore lokálnych služieb – maséra, kaderníčku, barbera, fitko, ale aj konkurenčných podnikov. Senica nám skrásnela. I vďaka Monike a jej Monami.

 

💋 Lenka Sixta z Hlbokého

Lenku si môžete mnohí Seničania pamätať ešte pred 2 rokmi ako čašníčku a prevádzkárku z Coffeeshop Company v centre. Lenka však nabrala odvahu a rozvinula svoj talent v oblasti interiérového dizajnu. Za pár mesiacov sa naučila potrebný online knowledge a skills a začala svoje služby ponúkať digitálne. Jej výstupy su neuveriteľné ak si predstavíme, že je vlastne začiatočníčka, tak si zadá s hociktorým dlhoročným dizajnérom. Lenka je dôkazom, že ak nájdeme v sebe talent a odvahu tak úspech je neodvratný.

Besedy o podnikaní

Našou misou je motivovať čo najviac ľudí ku podnikaniu. Chceme inšpirovať hlavne mladých ľudí, aby začali pracovať na vlastnej ceste. Aby sme prestali byť obeťami systému korporácií a veľkých anonymných firiem.

V Senici máme obrovské šťastie, že tu máme mnoho dobrých podnikateľov, ktorý nás môžu svojou cestou inšpirovať.

Beseda je určená hlavne pre mladých začínajúcich podnikateľov, pre startupistov. Podnikateľské cesty môžu inšpirovať aj fungujúciuch podnikateľov v tom ako zlepšiť svoje podnikanie a ako sa vyvarovať chýb, ktoré už spravil niekto iný.

My v Seničanovi podporujeme podnikanie a inšpirujeme ľudí ku spolupráci.

Prídete si naštartovať novú cestu a pripraviť sa na možnosti, ktoré sa nám v tejto dobe otvárajú. Mnoho firiem už stihlo skrachovať a táto temná stránka aktuálnej krízy je práve výzvou pre vznik nových firiem a začiatok nových príbehov.

O rok budeme možno Besedovať práve s Tebou.

Vstupenky

Odporúčané akcie